Facebook yeni laboratuvarında teknolojik araştırmalar yapacak

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Facebook merkezi, yeni bir laboratuvara kavuştu. Sosyal medya devi, mühendisleri tarafından yapılacak yeni teknolojik araştırmalara ev sahipliği yapacak olan yeni laboratuvarını basına tanıttı.

Araştırma geliştirme çalışmaları üzerinde Facebook mühendislerinin çalışmalarını sürdürdükleri yeni laboratuvarında, sanal gerçeklik başlıkları, yüksek irtifalı dronelar gibi çalışmaların yanı sıra elektron mikroskoplar gibi pek çok yüksek teknoloji cihazları yer alıyor. Dünya sosyal medya devi, yapılacak farklı testler ile şirketin ileriye yönelik faaliyet alanlarını belirleyecek araştırmalara imza atıyor.

Bir futbol sahasının neredeyse üçte biri büyüklükte olan ve “Area 404” adı verilen yeni Facebook laboruatuvarı, tüm bu AR-GE çalışmalarının yanı sıra, enerji verimliliğini de dikkate alan araştırmalar yapıyor. Veri sunucularını test eden Facebook laboratuvarında ayrıca 360 derece fotoğraf çekebilen bir video kamera prototipi de yer alıyor.

Laboratuvar hakkında bilgi veren Facebook Mühendislik ve Altyapı Başkanı Jay Parikhi, iletişim sayesinde insanları birbirine bağlamak için farklı donanımlar oluşturulmasının gerekliliğine dikkati çekerek özellikle sanal gerçeklik teknolojisi üzerindeki çalışmalarına değindi. Parikhi, bu teknolojiyi doğru geliştirmek için lens ve işlemcilerin dahil olduğu bir donanım üzerinde çalıştıklarını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *