Facebook'a gelen yüz tanıma özelliğiyle hesabınız daha güvenli olacak

Sosyal medya devi Facebook'a yüz tanıma teknolojisi geliyor. Henüz test aşamasında olan yüz tanıma özelliği sayesinde kullanıcıların Facebook hesapları daha güvenilir hale gelecek.

Facebook şimdilerde yeni trend olan yüz tanıma teknolojisi üzerinde çalışmalara başladı. Sosyal medya devi olan Facebook, yüz tanıma özelliyle hesabınızı geri kazanmak için kullanılacak bir güvenlik önlemi olarak geliştiriliyor. Facebook'ta şimdilerde hesap güvenliği için e-posta veya kısa mesaj gerekli oluyor. İkisine de erişiminiz olmadığı durumlarda yüz tanıma özelliği oldukça etkili olabilir.

Facebook tarafından doğrulanan yüz tanıma özelliği sayesinde kullanıcıların hesap kurtarma işlemi hızlı ve pratik bir hale geleceği belirtiliyor. Kilitlenen hesaplar için faydalı olacak olan yüz tanıma teknolojisi, eğer verimli bir şekilde kullanılır ve hackerlar tarafından altadılmaz ise, bu özelliğin çok daha fazla kişi için kullanıma açılması planlanıyor.

Biyometrik verilerle akıllı cihaz ve hesap güvenliği üzerine pek çok çalışma hali hazırda var. iPhone Xx ile tanıtılan Face ID, Samsung'un retina taraması gibi teknolojiler mevcut. Facebook'ta bu teknolojilere yeni özelliği sayesinde ayak uyduracağa benziyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *