Facebook'ta artık kullanıcı adı ve şifre girmeye gerek yok!

Facebook şimdide yeni uygulaması ile gündemde yerini alıyor. Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Facebook yeni uygulaması ile artık kullanıcı adı ve şifresi olmadan kişisel hesaplara girişim özelliği sunuyor. İşte detaylar...

Facebook F8 Geliştirici Konferansı'nda tanıtımını yaptığı Account Kit özelliği ile bir sosyal paylaşım sitesi devi olan Facebook'ta kullanıcı adı ve şifre girme dönemi sona eriyor. Bu konuda yenilik yapanların sosyal medya hesaplarına ulaşmaları için daha basit kolay bir yöntemi var. Kullanıcılar sosyal medya hesaplarına giriş yaparken sadece e - postalarını veya telefon numaralarını girmeleri yeterli olacak. Facebook geliştiricilerinin çok şikayetçi oldukları bu konu her uygulama için sosyal medya hesapları olan kullanıcıların her uygulama için farklı isim ve şifre kullanmaları gerekiyor. Bu nedenle genellikle hatalı yanlış girişler veya şifreler problemleri doğuruyor.

Account Kit sistemi ile bütün bu zorlukların ve yanlış ektik hatalı girişlerin önüne geçmeyi düşünüyor. Bu farklı sistem sayesinde kullanıcı e - posta veya sadece telefon numarası ile kayıt olabilecek ve bu şekilde sisteme de giriş yapabilecekler. Kayıt sisteminin onaylanması için de bu e- posta veya telefon numarasının onaylanması için sadece telefonlarına gelen onay kodunu doğrulaması gerekiyor. Çok yakın bir zamanda Facebook'ta uygulamaya girilecek bu yöntem ile diğer sosyal medya hesaplarında da bu yöntemle giriş yapılabilmesi hedefleniyor. Account Kit Sistemi, İOS, Android, Web ve mobil web için bu sistemi geliştiriyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *