Facebook'ta bu iki kişiyi engellemek mümkün değil!

Sosyal medya ağı devi Facebook, sizinle herhangi bir şekilde iletişime geçmesini istemediğiniz, sizi rahatsız eden kişiler için engelleme gibi bir imkan sunuyor. Ancak Facebook'ta sadece o iki kişiyi engelleyemiyorsunuz. Biri Facebook'un dehası Mark Zuckerberg ikinci ise Zuckerberg'in eşi Riscilla Chan... Detaylar haberde...

Facebook'ta sizi rahatsız eden ya da sizin profilinize ulaşmasını istemediğiniz kişileri engellemeniz mümkün. Sizinle iletişime geçmesini istemediğiniz kişileri durdurmanın en iyi yolu da engellemekten geçiyor. Profilinize ve bilgilerine bir kişinin ulaşmasını kısıtlamak için de yine aynı yolu denemeniz gerekiyor. Ancak edinilen bilgilere göre, Facebook'ta sadece iki kişiyi engelleyemiyorsunuz. Biri sosyal medya ağı Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'i diğeri ise onun eşi Priscilla Chan. Mark Zuckerberg'i engellemek istediğinizde Facebook'ta bir uyarı ekranı karşımıza çıkarıyor. Bu uyarı ise "Topluluk Standartlarımıza aykırı olduğunu düşündüğünüz sayfaları ve profilleri şikayet edebilirsiniz" oluyor. Bu uyarı ile Zuckenberg'i engellemenin mümkün olmadığını görüyoruz.

Priscilla Chan'ı engellemek istediğinizde de aynı ikaz karşımıza çıkıyor. Yine aynı mesaj ile bir hata oluştuğu yazısı beliriyor. Yani Facebook Mark Zuckenberg ya da eşi Priscilla Chan'ın engellenmesine imkan sağlamıyor. Bu şekilde Facebok'ta tek engellenemeyen aile konumunda oluyorlar. Ayrıca Facebook'tan sonra en çok tercih edilen sosyal ağ fenomenlerinden biri olan Twitter'da ise durum daha farklı. Twitter, kurucusu ve CEO'su olan Jack Dorsey'i engellemeye müsaade ediyor. Yani Twitter'da kurucusu da dahil istenen herkes engellenebiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *