Facebook’ta iş ilanları dönemi başlıyor

Facebook yenilikler getirmeye devam ediyor. Yeni uygulama sayesinde kullanıcılar Facebook aracılığı ile işverenlerle ve iş arayanlarla Messenger üzerinde görüşme olanağı bulacak.

Dünya çapında binlerce kullanıcıya sahip olan Facebook yeni özelliği sayesinde kullanıcılarına yine büyük kolaylık sağlayacak. Özellikle iş ve işçi arayanlar için yeni bir platform sağlamayı hedefleyen Facebook kullanıcıları bu özellikle iş ilanlarına başvuru yapabilecek.

Başvurular Facebook’un anlık mesajlaşma ağı Messenger tarafından işverene ulaştırılacak. Firmaların Facebook üzerindeki sayfalarından istediği kadar ücretsiz iş ilanı verebilecek. Bu iş ilanları haber akışı esnasında kullanıcıların karşısına çıkacak.

Konu hakkında açıklamada bulunan Facebook başkan yardımcısı Andrew Bosworth, uygulamanın iş ilanları içerisinde kullanıma geçtiğini ifade etti. Şimdilik kısıtlı bir kesim tarafından kullanılan uygulamanın kısa süre içerisinde rakipleri ile yarışacak hatta önüne geçecek konuma geleceği düşünülüyor.

Şuan için sadece Amerika ve Kanada'ya kullanıma sunulan uygulamanın dünya genelindeki kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda kesin bir bilgi verilmemekte.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *