Facebook'ta yeni bir dönem! 360 derece fotoğraf görüntüleme

Dünya çapında binlerce kullanıcıya sahip sosyal medya devlerinden Facebook bugün kullanıma sunulan yeni özelliği ile panaromik resimlerin yanısıra 360 derece fotograf paylaşma ve görüntüleme olanağı sunuyor.

Yeni getirdiği güncellemeler ile kullanıcılarına birçok alanda kullanım ve paylaşım kolaylığı sağlamayı hedefleyen Facebook'un özellikte fotoğraf paylaşım alanında yeni yazılımlar geliştirmek adına büyük yatırımlar yapmakta olduğu herkezce bilinen bir gerçek. İşte bu gelişmeler ışığında alanında fenomen kabul edilen Facebook kullanıcıları 10 Haziran itibari ile bir çok fotoğraf paylaşımı yaptıkları gibi 360 derece fotoğrafları da zaman tünellerinde paylaşarak görüntüleyecek. Aynı zamanda Facebook severler, fotoğrafladıkları panoramik resimleri ve yine özel cihazlar yardımı ile çektikleri 360 derece olarak kayda alınan resimleri sayfalarına yükleyebilme imkanına sahip olacaklar.

Fotoğraflar görüntülenirken 360 derece videolarda olduğu gibi, 360 derece fotoğraf görüntülemesi yapmak istiyorsanız bilgisayarınız laptop veta tabletinizde imleci mouse yardımıyla hareket ettirmek yada mobil cihazlarda parmağınız yardımı ile resmi oynatmak gerekiyor. Bu şekilde 360 derecelik fotoğrafın tamamını görüntüleyebilmeniz mümkün olacak. Özelliğin devreye girmesi ile bir çok kullanıcı özelliği kullanarak kendi sayfaları üzerinden yükledikleri bu özel fotoğrafları görüntülemeye başladı bile. Özellikle Beşiktaş Vodefone Arena Stadı'nda çekilen fotoğraf görülmeye değer. Bizden söylemesi…

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *