Facebook’un ebeveyn kalkanları devrede

Facebook çocuk istismarcılarına karşı önlem olarak ebeveyn portalı ile aileleri bilgilendirecek. Portal ebeveynlere Facebook'u öğreterek çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda yardımcı oluyor.

Sosyal medya kullanım yaşının düşmesi ve bu durumun istismarcıların önünü açmasının ardından dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan Facebook yeni önlemler almaya başladı. Facebook 'ebeveynler portalı' ile kullanıcıların merak ettikleri soruları yanıtlayarak istismara karşı alınabilecek önlemlerle ilgili aileleri bilgilendirecek.

Facebook'un asıl amacı, ebeveynlerin sosyal medya platformuna yeni üye olan ve sosyal medyanın en fazla kullanılan platformunu keşfetmeyi amaçlayan gençlere bir nevi güvenlik ağı olmalarını sağlamak. Bunu yapmaları için ise önce ebeveynlerin Facebook'u en iyi şekilde tanıması gerekiyor. İşte Facebook'un aile portalı da tam olarak bunu amaçlamakta; ebeveynlere Facebook'u öğreterek çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda yardımcı oluyor.

Aslında bu portalın asıl amacı, gençlere yardımcı olmak için ailelerini kullanmak. Ebeveynler Portalı, ebeveynlere ‘Facebook'u tanıyın' 'ebeveynlik ipuçları' ve 'uzman tavsiyeleri' gibi yardımlar sunuyor. Yani Facebook'un bu portal ile amacı, özellikle 13-18 yaş arasındaki kullanıcılarına sosyal medyayı nasıl kullanacaklarını detaylı şekilde anlatmak. Fakat Facebook, bunu yaparken işin içine aileleri de dahil etmek istiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *