Facebook'un haber kaynağı değişimi gündemde!

Facebook, arkadaş paylaşımlarını haber kaynağında öne çıkaracak. Facebook uzun süre sonra değiştirmeye karar verdiği haber kaynağı konusundaki yaklaşımına ılımlı yaklaşarak, haber kaynağını değiştirme çalışmaları yapılıyor.

Uzun süren çalışmalar sonucunda Facebook, haber konusundaki yaklaşımını değiştirmeye karar verdi. Şirket, facebook sayfanızda ekli olan aile bireyleriniz, arkadaşlarınız tarafından paylaşılan gönderileri diğer gönderilere kıyasla daha ön plana çıkaracağını belirtti. Yani Facebook anasayfanızda beğendiğiniz grupların, sayfaların veya bilimum paylaşım topluluklarının gönderileri yerine kişisel facebook sayfanızda ekli olan aile bireylerinizin, arkadaşlarınızın veya yakın çevrenizin paylaştığı gönderiler daha ön planda tutulacak. Bu da bizi, yabancısı olduğumuz bir durumla karşı karşıya bırakacak.

Facebook'un yaptığı blog yazısı aracılığıyla, geçen sene site üzerinde yapılan değişikliğin pek de faydalı olmadığını fark etti. Bu duruma göre ise, Facebook'un yeni sistemi, kullanıcıların beğendiği sayfalar, gruplar veya benzeri topluluklar yerine genellikle iletişime geçtiği kişilere ait gönderilerin veya güncellemelerin ön plana çıkacağını hedefliyor.

Bildiğiniz üzere "Başta Gör" seçeneği ile işaretlediğiniz Facebook arkadaşınızın gönderileri Haber Kaynağı'nda normal gönderilere göre daha ön plana çıkıyor. Paylaşımlarına sıklıkla göz atılan, yorum yapılan veya paylaşımları beğenilen Facebook arkadaşları bu listede yer alacak. Adam Mosseri, "Eğer bir arkadaşınızın fotoğraflarını veya gönderilerini sıklıkla beğeniyorsanız o arkadaşınızın gönderileri daha ön planda olacak ve böylece arkadaşınızın paylaştığı gönderileri kaçırma şansınız olmayacak." şeklinde açıklamalarda bulundu. Yeni Facebook Algoritmasında ise, gönderilerini görmek istemediğiniz veya Haber Kaynağından kaldırdığınız arkadaşlarınızın gönderileri ise daha arka plana atılacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *