» 
»
 

Faranjit ve gripten korunmanın bitkisel yolları

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile üst solunum yolu hastalıkları etkisini göstermeye başladı. Peki, faranjite, gribe, boğaz ağrılarına bitkisel çözüm nedir? Show TV ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş'le programına konuk olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, özellikle faranjit olmak üzere üst solunum yolu enfeksiyonlarına bitkisel çözüm yollarını anlatıyor. Ayrıntılar haberde...

Havaların soğuması üzerine toplu yaşamın gereği herkesi tehdit eden üst solunum yolu hastalıkları özellikle de okul çağındaki çocukların kabusu haline geliyor. Çocukları sık sık grip olan ebeveynler ise gribe, boğaz ağrısına, farajite yakalanmaması için doğal çözüm yolları arayışına giriyor. Kolaylıkla bulaşabilen faranit ve gribal enfeksiyonların önüne geçilmediğinde ise zamanla kuru öksürük, boğaz iltihabı ile boğaz ağrıları da beraberinde geliyor.

Show TV ekranlarında keyifle izlenen Zahide Yetiş'le programının bugünkü bölümüne konuk olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, özellikle faranjite ve üst solunum yolu hastalıklarına karşı bitkisel tedavi yololarını ele alıyor. Yetişkinlerin ve çocuklarına gribe, farajite yakalanmaması için özellikle ada çayı gargarası yaptırmaları gerektiğini belirten Saraçoğlu, faranjit ve yerleşik öksürüğe karşı da hatmi çiçeğini kaynar suyun içerisine koyup, bir süre dinlendirdikten sonra çocuğa içirilmesi gerektiğini söylüyor.

Burun akıntısına karşı da çocuklara bir tatlı kaşığı lavanta çayı içirmek gerekir. Soğuk alerjisine karşı çocuklarınıza sabah ve akşam 1 kaşık keçiboynuzu pekmezi içirilmesi gerektiğini vurgulayan Saraçoğlu, tatlı ve şekerin çocuğun bağışıklık sistemini çökerttiğinin altını çizerek ebeveynlere uyarıda bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *