» 
»
 

Fatih Terim Kosova maçı sonrası bomba açıklamalarda bulundu

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim 4-1 kazanılan Kosova maçı sonrası Arda Turan konusu da dahil diğer tüm konularda açıklamalarda bulundu.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, deplasmanda oynanan Kosova maçı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Dün yapmış olduğu açıklamalarda, maç sonrasında tüm konularla ilişkin sorulara cevap vereceğini söyleyen Fatih Terim'in bugünkü açıklamaları herkese tarafından merakla bekleniyordu..

İşte Fatih Terim'in açıklamalarından satır başları:

Öncelikle birkaç şeyi ifade etmek istediğini söyleyen Fatih Terim, toprağa düşen Mehmetçiklerin, öğretmenlerin can verdiği ülkemizde, iç ve dışta düsmanlarla mücadele ederken bu tarz bir şımarıklıkla konu olmaktan üzüntü duyduğunu belirtti. Bir zaman sonra bu yaşananları kimsenin umursamayacağını bu yüzden de üzgün olduğunu sözlerine ekledi.

Eğer Milli Takımda başarılı olmak istiyorsanız bir kulüp takımı gibi olmak gerektiğini ancak yaşanan süreçte birçok zorlayıcı konuların oluştuğunu ifade eden Fatih Terim oyuncuların Milli Takımın değil kulüplerin futbolcusu olduğunu dışarıdan idare edilenlerin olduğunu belirtti.

Milli Takıma alınan ya da alınmayan oyuncularla ilgili konuşan Terim,  herkesin bir şansa daha ihtiyacı olduğu için bir kez daha forma şansı verdiğim futbolcularla ilgili herhangi bir sorun yok diye konuştu.

Evladımız yerine koyduğumuz oyuncuların daha başarılı olmasından başka bir şey istemeyiz dedi. 

1070 kilometrelik Üsküp yolculuğunda, gazetecilerin uçağa alınmasıyla ilgili olarak, gazetecilerin o uçağa binmezlerse çok uzun ve yorucu başka bir yolculuğa kalacaklarını bildikleri için aynı uçakla gelindiğini belirtti.

Dünya hiçkimsenin etrafında dönmüyor diyen Terim, herkesin Milli Takımda eşit olduğunu kimseye ayrımcılık yapılmadığını söylerken, sorulan bir soru üzerine ben oyuncuyu kadroya aldım ama gönlüme almadım ifadelerini kullandı. İçime sinmesede bazen çocuklarıma bile ikinci şansı verdiğim zamanlar oldu dedi.

Gelen bir soru üzerine, maçtan iki gün önce tüm gazetelerin tek taraflı olarak kendisin suçladığını ama kendisinin herkese bir kapı açtığını, sempati üzerine inşa edilen bir ilişki kuralım yorumunda bulundu.

Milli Takım oyuncularının dış etmenlerden etkileniyor mu sorusuna, kimin kime avukatlık yaptığına, kimlerin nelerden beslendiğine bakmak lazım, gazetecilerde bunları bilecek kadar bu işin içinde, kendilerinin de bu konularda hayat tecrübesine sahip olduğunu ve isim vermeyerek hem gazetecilerin hem de diğer unsurların son yıllarda oynadıkları tüm maçlardan önce huzursuzluk yarattığını söyledi.

Fatih Terim’in mi Arda Turan’ı kadroya almadığını, yoksa Arda Turan’ın mı takımı bıraktığını net olarak anlayamadığını söyleyen gazeteciye tepki gösteren Terim, bu sorunun manşet atılmak için sorulan bir magazin sorusu olduğunu aktardı.

Açıklamasında herkesin ikinci bir şans hak ettiğini söyleyen Fatih Terim’e gazetecilerden biri Volkan Demirel’e de şans verecek misiniz diye sorunca,  Terim bu kapıdan herkes girebilir ancak şu anda Volkan Babacan hak ederek oynuyor ve kendisini her yönüyle geliştirerek oynuyor sözlerine yer verdi.

Burak Yılmaz’ın maç primleri hakkındaki çıkan dedikodularına ait konulara da değinen tecrübeli hoca, prim listesinin dışarıya çıkmasının çok büyük bir ayıp olduğunu ancak bu konuda Arda Turan’ın hakkını ararken sesini biraz fazla yükselttiğini düşündüğünü belirtti.

Milli Takımdaki geleceği hakkında da açıklamalarda bulunan Terim, her şeyin o kadar çok hızlı değiştiği bir ortamda, Sayın Demirören ile şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadıklarını, sözleşmesinin devam ettiğini, gençlere çok güvendiğini ve burada olmaya devam edeceğini söyledi.

Basın toplantısı sırasında gelen bir haberle toplantı yapılan bölümün ışıklarının otomatik olarak kapanacağının öğrenilmesi üzerine herkese Fatih Terim herkes teşekkür ederek basın toplantısını sonlandırdı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *