» 
»
 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a 8 ay hak mahrumiyet cezası!

PFDK'dan Fenerbahçe'nin Başkanı Aziz Yıldırım'a, Galatasaray Fenerbahçe karşılaşmasında Ziraat Türkiye Kupası maçı sonrası, konuşmasında yapmış olduğu açıklamalar nedeni ile 8 ay boyunca hak mahrumiyeti cezası verildi...

Fenerbahçe'nin Başkanı Aziz Yıldırım Galatasaray ve Fenerbahçe maçı karşılaşmasından hemen sonra yapmış olduğu bir açıklama nedeni ile Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından tarihe geçecek bir cezaya çarptırıldı.

Aziz Yıldırım 26 Mayıs tarihinde oynanan Ziraat Türkiye Kupası finalinde Galatasaray Fenerbahçe takımlarının yapmış olduğu maçtan sonra hakem soyunma odası koridorunda bir kaç açıklamada bulundu. Müsabaka hakemi Mete Kalkavan'a yönelik sözlü ithamda bulunan ve maç bitiminin hemen ardından düzenlediği bir basın toplantısında hakeme ve federasyonların aleyhinde söylediği sözler nedeni ile ciddi bir ceza aldı. Cezası 8 ay boyunca hak mahrumiyeti ve 140 bin Türk lirası para cezasına karar kılındı.

Cezaya çarptırılan sarı-lacivertlilerin  Aziz Yıldırım'ı sezona başlamadan son buldu. Bugün itibari ile cezasına hüküm sürecek olan Aziz Yıldırım, ligin son 7 ve ya 8'inci haftasına girildiği zaman cezasını tamamlamış olacak. Cezaya itiraz etmeye hakkı olan Aziz Yıldırım için tahkim yolu açık. Kendisi için verilen cezanın konusunu tahkime taşıyıp taşımayacağı herkes tarafından merakla bekleniyor. Profesyonel Disiplin Kurulu sadece Aziz Yıldırım'a ceza vermedi, kupa maçında yaşanan olaylar nedeni ile Galatasaray'a da toplamda 161 bin TL pazara cezası, kupa törenine katılmayan takım olan Fenerbahçe'ye ise toplamda 190 bin TL para cezası verdiğini de sizler ile paylaşıyoruz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *