» 
»
 

Fenerbahçe’den Vitor Pereira gitti Advocaat mı geliyor?

Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile sözleşmenin tek taraflı feshedildiğini açıklayan Fenerbahçe Kulübü ile ilgili yeni bir teknik adam söylentisi gündemde. Hollandalı teknik adam Dick Advocaat'ın Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olacağı bildiriliyor.

Fenerbahçe Futbol AŞ’nin Borsa İstanbul’a ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirime göre, yönetim kurulu Futbol A Takımı teknik direktörü Vitor Pereira ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiği duyuruldu. 11 Haziran 2015 tarihinde teknik direktörlüğe getirilen Pereira’nın Fenerbahçe Kulübü’nden gönderilme sebebi olarak ise yönetim kurulunun gördüğü lüzum olarak gösterildi.

Görevde olduğu 14 ay boyunca Fenerbahçe’de 62 maçta 38 galibiyet gören Pereira, 15 beraberlik ve 9 yenilgi yaşadı. Teknik adamın Fenerbahçe’den ayrıldığı yönündeki haberlerin hemen ardından Hollanda basınında Advocaat iddiaları gündeme geldi.

Dick Advocaat basına yaptığı açıklamada Fenerbahçe’den gelen teklifi doğrularken, Hollanda milli takımındaki görevini de bıraktığı bildirildi. Kariyerinde Rusya'nın Zenit St. Petersburg takımının başında olduğu dönemde UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası'nı alarak önemli uluslararası başarıları olan teknik adamın bugün İstanbul’a gelmesi ve yarın itibariyle takımın başına geçmesinin beklendiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *