» 
 

Fenomen Adam Saleh, Arapça konuştuğu için uçaktan atıldığını iddia ediyor

YouTube'da 1.6 milyon takipçisi bulunan sosyal medyanın en çok konuşulan ismi Adam Saleh, uçakta annesi ile telefonda Arapça konuştuğu için atıldığını iddia ediyor. Fenomen Saleh'in uçağın içinde çekip Twitter'a attığı video ise tarihin en çok paylaşılan tweet'lerinden biri oldu.

Amerika'da yaşayan 22 yaşındaki YouTube yıldızı Adam Saleh, Delta Havayolları'na ait uçakta annesi ile Arapça konuştuğu gerekçesi ile uçuş görevlilieri tarafından dışarı çıkarıldığını iddia etti. Adam Saleh, Londra-New York seferini yapan uçaktaki görevlilerin kendisine olan bu rahatsız edici davranış sonrasında kişisel sosyal medya hesabından olayla ilgili üzüntüsünü ve şikayetini dile getirdi.

Fenomen Saleh'in ifadesine göre, Arapça konuştuğunu duyan yolcular bu durumdan rahatsız olarak uçuş görevlilerine şikayette bulundu. Bunun arıdndan Saleh, yanındaki arkadaşı ile birlikte uçuş görevlileri tarafından dışarı çıkarılarak uçaktan indirildi.

Olayla ilgili sosyal medyada paylaşım yapan Saleh'in yayınladığı videonun altındaki twweti 745 binden fazla tweet, 640 binden fazla da beğeni aldı. Saleh çektiği videoda, "Sadece farklı bir lisan konuştuğumuzdan dolayı uçaktan dışarı atılıyoruz. Yıl 2016 ve Delta Havayolları bizi yalnızca farklı bir lisan konuştuğumuz için bizi dışarı çıkarıyor." ifadelerini kullandı.

Saleh'in iddialarını ve şikayetini ciddiye alan Delta Havayolları ise olayın ardından açıklama yaptı. Saleh ve arkadaşının 20 yolcudan gelen şikayetten dolayı dışarı çıkarıldığı vurgulanarak, şirketin olay ile ilişkin inceleme başlattığı, ayrımcılık iddialarını ciddiye aldıklarını ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *