» 
»
 

Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi için New York’ta protesto düzenlendi

Fethullahçı Terör Örgütü’nün ele başı olan Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi için ve darbe girişimini kınayan Amerika’daki Türk vatandaşları, New York’un ünlü 5. cadde’sinde bir araya geldiler.

Terör Örgütü FETÖ’nün ele başı Fethullah Gülen’in Türkiye’ye geri gönderilmesi ve 15 Temmuz’da bir grup FETÖ’cü tarafından Türkiye’de gerçekleştirilmeye çalışan darbe girişimini kınamak için New York’un meşhur 5. cadde’sinde bir araya gelen Türk vatandaşları protesto yaptılar. Türk bayrakları ve Gülen’in Amerika’da tehdit olduğunu belirten İngilizce yazılı pankartları ile New York 5. cadde'de buluşan topluluk, Fethullah Gülen ile bağlantılı olan bir kurumun merkezinin yakınlarınında bir araya geldiler.

Protestonun organizatörü New Jersey merkezli Türk-Amerikan Kültür Toplumu Dernek Başkan Yardımcısı Yusuf Necati Özer, FETÖ’nün ele başı Gülen ve ekibinin kültür merkezleri kılığında insanları zehirlediklerini söyledi. Amerika’da pek çok eyalette faaliyette olan güçlü bir grup olduğunu, fakat FETÖ’cülere ve darbe karşı olan Türklerin dimdik ayakta durduğunu dile getiren Özer, Türk milletinin vatanını seven evlatlarının devletinin yanında olduğunu, Cumhurbaşkanı’nın yanında olduğunu bu nedenle demokrasi nöbetini burada da sürdürmekte olduklarını, Türkiye’deki vatandaşlara destek olabilmek için protestonun düzenlendiğini dile getirdi.

Özer, 19 senedir ABD’de yaşadığını ve aynı zamanda ABD vatandaşı da olduğunu, Washington hükümetine de Gülen’in Türkiye’ye teslim edilmesi için çağrılarda bulunduklarını ifade etti. Amerika’nın tüm dünyada terörizmle mücade adı altında dünyanın çok yerinde savaş açtıklarını, ancak kendi ülkesinde bir terörist yapılanmanın kurulduğunu, insanlara kastedildiğini, halkın helikopterle vurulduğunu ve böyle birşeye sebebiyet veren Fethullah Gülen’in derhal Türkiye’ye iade edilmesini istediklerini belirtti. ABD’nin iade talebi konusunda şüphesinin olduğunu altını çizen Özer, yapmaları gerekenin Gülen’in iadesi olduğunu düşündüğünü de belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *