» 
»
 

Fetih Ordusu DAEŞ'i obüslerle vuruyor!

Suriye'nin Azez İlçesi'nde hareketlilik başladı. DAEŞ'in elinde bulundurduğu köyleri geri alabilmek için Fetih Ordusu ile terör örgütü karşı karşıya geldi. Fetih Ordusu terör örgütünü obüsler ile vuruluyor.

Suriye'nin Azez İlçesi'ndeki köylerini ele geçiren DAEŞ terör örgütü üyeleri ile muhaliflerin oluşturduğu Fetih Ordusu karşı karşıya geldi. Dün geceden bu yana top, tüfek seslerinin kesilmediği bölgede şimdi de Fetih Ordusu DAEŞ'i obüsler ile vuruyor. Çatışma sırasında mermilerin bazısı Türkiye sınırlarındaki boş arazilere düşüyor.

Suriye ile komşu olan Kilis'te silah sesleri durmuyor. Kilis’e bağlı Arpakesmez Köyü’nün karşısındaki Suriye’nin Azez İlçesi’ne bağlı olan Keferahim, Alzahra ve Savran köylerini ele geçiren DAEŞ terör örgütü, bu bölgelerin kurtarılmasına yönelik bir harekat başlatan muhaliflerin kurduğu Fetih Ordusu’nun obüslerinin hedefi oldu. Dün geceden beri silahların susmak bilmediği bölgeden, şimdi de top atışlarının ve obüslerin sesleri geliyor. Türkiye’ye sınırı olan bölgeden Türkiye topraklarındaki boş arazilere de mermiler düşüyor. Angajman kuralları gereği Türkiye topraklarına da tehdit unsuru oluşturduğu için sınırdaki birlikler de DAEŞ’i obüsler ile ateş altına aldı.

Ayrıca terör örgütü DAEŞ’in saldırıları sonucu Suriye’nin Azez İlçesi’nde yaralanan 13 kişi’de tedavi altına alınmak üzere Kilis’e gönderildi. Bölgedeki hastanede tedavi altına alınan yaralılardan 1’i tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 12 kişiden ikisinin de durumunun ağır olduğu ve tam teşekküllü Gaziantep’teki hastaneye gönderildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *