» 
»
 

FETÖ vatandaşları 1’den 7’ye kadar numaralandırarak fişlemiş

Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik Sivas’t yürütülen soruşturma kapsamında şüphelilerden F.T., vatandaşların FETÖ tarafından rakamlarla fişlendiğini belirtti. “Doktorlar imamı” olduğu belirtilen şahsın ifadesine göre FETÖ vatandaşları 1 ile 7 arasında numaralar vererek fişleme yapmış.

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen F.T. ifadesinde, FETÖ’nün halkı nasıl fişlediğini anlattı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan “doktorlar imamı” F.T., cemaatin ülke genelinde Alevi vatandaşları da fişlediğini belirtti.

F.T.’nin ifadesine göre, 1 ile 7 arasında numaralandırılarak fişlenen vatandaşlardan 1 numara verilenlerin kendilerinden olmadığı ve ilgilenilmesine gerek olmadığı belirtilirken, 2 numara ile fişlenen vatandaşların “kazanılabilir” durumda oldukları ve dini yönden şansın denenmesi gerektiği ancak cemaat ve hizmetten kendisine bahsedilmemesi, kazanılırsa bile görev verilememesi gerektiği bilgileri yer aldı. 3 numara ile fişlenenler namaz kılan, az da olsa sohbetlere giden vatandaşlar, 4 numara ile fişlenenler mütevelli, zaman, sızıntı, aksiyon abonesi olanlar ve burs verenler olarak belirtildi. Cemaat tarafından güven telkin etmiş ve özel hizmet verilen kişilere ise 5 numara verildiğini belirten F.T., 6 numaranın olup olmadığını bilmediğini, 7 numaranın ise Alevi vatandaşlara verildiği ifade etti.

Şahısların tespitinin ilk olarak öğrenci evlerine ortaokulda geldikleri zaman başlandığını belirten F.T., 5 numara olarak belirlenenlerin cemaatin güvenilir şahısları olduklarını, koordinenin bu şahıslar aracılığıyla yürüdüğünü anlattı. Yönetim kadrosunda bulunanların 4 ve 5 numaralarla fişlenmişlerden oluşan cemaat evlerinden yetişmiş şahıslar olduklarını da ifade eden F.T., ayrıca “gölge imamı” denilen şahıslardan da bahsetti. Bu şahısların özel hizmetlerden sorumlu olduğunu bildiren F.T., ilin bütçesinin yüzde 50’lik bölümünü örtülü ödenek olarak kullanan cemaatin gizli yapılanmasını da anlattı. “Gölge imam” adı altındaki bu şahıslar arasında devlete ait özel kurumların imamlarının da yer aldığını belirtti.

“Gölge imam” denilen şahısların altında vali, vali yardımcısı, belediye başkanı ve yardımcıları gibi bürokrasi imamı, emniyet imamı, askeriye imamı, adliye imamı, avukatlar imamı, hakim imamı, savcı imamı ve Alevilerden sorumlu imam gibi imamların bulunduğunu belirten F.T., her salı bu şahısların cemaate bağlı olan Kızılırmak Pansiyonu’nda bir araya geldiklerini de bildirdi. Bu toplantılar sırasında, devlet kurumlarına sızarak kadrolaşmaların konuşulduğunu belirten F.T., kimlerin hangi kurumlara yerleştirileceğinin ve girecekleri sınav sorularının bu kişilere verilmesinin burada karara bağlandığını anlattı. Kamuya yerleştirilecek kişilerin 4 ve 5 numara ile fişlenenlerden oluştuğu bilgisini de veren F.T., bu kişilerin güven kazanmış kişiler olmasından dolayı cemaatin ilerde bu şahıslardan hizmet için geri dönüşüm istediğini de belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *