» 
»
 

FETÖ'cü SAT komandoları Edirne'de yakalandı

15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol oynadıkları belirlenen FETÖ'cü 3 SAT komandosu yurt dışına kaçmak üzereyken Edirne'de yakalandı.

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgilere göre, 15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol oynadıkları tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı 3 SAT komandosu yurt dışına kaçmak üzere Edirne'de bulundukları sırada yakalandı. Edirne MİT Bölge Dairesi Başkanlığı ve Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün ortak çalışmaları sonucu Edirne üzerinden yurt dışına kaçacakları yönünde gelen istihbarat üzerine harekete geçen ekipler, İstanbul-Edirne otobanı Edirne gişeler çıkışındaki arazide söz konusu 3 SAT komandosunu yakaladı.

"Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince aranmakta olan eski üsteğmen A.Ç., eski astsubay ve başçavuşlar Y.Ö. ile M.Ö. gözaltına alındı. Sorguları Edirne Emniyet Müdürlüğünde devam eden zanlılar ifadelerinde, FETÖ ile bağlantılarını kabul etti ve darbe girişiminden 5 gün önce haberdar olduklarını anlattı. Darbe girişiminde planlamanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Huber Köşkü'nden alınarak önce Samandıra'ya ardından Marmara açıklarında bir gemi ile kaçırılacağı şeklinde yapıldığını belirten zanlılar, Erdoğan'ın Marmaris'te olması sebebiyle Marmaris'e doğru yola çıktıklarını, gelen telefon üzerine ise Akıncı Üssü'ne yöneliklerini anlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *