» 
»
 

FETÖ’cülere PKK’dan destek mesajları tespit edildi

Başarısız darbe girişimi sonrasında darbecilerden kaçmak isteyenlere PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmalarından “birlikte hareket edelim” çağrısı yapıldığı belirlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün başarısız olan darbe girişimi sonrasında darbeci askerlerden kaçmak isteyenlere PKK’lı teröristlerce destekleyici çağrılar yapıldığı bildirilirken, Batman Valisi Ahmet Deniz o gece yaşananları anlattı.

Darbe girişimi olduğu bilgisi ulaştığı anda emniyet personeli ve özel harekat mensuplarının izinli olanlar da dahil olmak üzere acilen valilik ve emniyet müdürlüğü etrafında konuşlanması talimatını verdiğini belirten Vali Deniz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sokağa çıkma çağrısı üzerine vatandaşların inanılmaz tepkisini dile getirdi. hain darbe girişiminde asla teslim olunmayacağını, silahla mukavemet gösterileceğini ve gelen her hainin vurulacağı talimatını bizatihi emir verdiğini belirten Vali Deniz, darbeye o gece destek verenlerin de yakalandığını ifade etti.

Deniz, gelen bilgilerde Beşiri ilçesindeki sorumlu emniyet amirinin “darbecilerin gelmesi durumunda karşı durulmayarak desteklenmesi gerektiği” konusunda konuşma yaptığının öğrenilmesi üzerine derhal görevden alınarak tutuklandığını belirtti. Çevik kuvvet şube müdürlüğünde de benzer bir olayın gerçekleşmesi nedeniyle aynı şekilde onun da görevinden uzaklaştırılarak tutuklandığını bildiren Deniz, PKK’nın telsiz kestirmelerinde FETÖ’cülerin kaçmamaları ve kendilerine sığınmaları yönünde paylaşımlarda bulunduklarına dikkati çekti. 'kucaklaşalım', 'dirsek temasında bulanalım', 'beraber hareket edelim' gibi konuşmaların PKK ve FETÖ’nün aynı yerden koordine edildiğini, iki örgütü de bazı ülkelerin Türkiye’nin önünü kesmeye yönelik desteklediğini gösterdiğini ifade etti.

Batman’da görevden uzaklaştırılan kamu görevlilerinin sayısını 419 olarak açıklayan Vali Deniz, 23’ünün tutuklandığını, 24’ünün de emniyetteki işlemlerinin sürdüğünü belirtti. Tamamen hukuk kuralları içerisinde hareket edildiğini de belirten Deniz, bölgede Türk-Kürt savaşı çıkarılmaya çalışıldığını, PKK, DAEŞ ve FETÖ’nün aynı yerden koordine edildiğini ifade etti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *