» 
»
 

FETÖ'den 16 kaymakama daha gözaltı kararı

Tokat'taki Fetullahçı Terör Örgütü'nün mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 16 kaymakam hakkında daha gözaltı kararı verildiği ve bunlardan 3'ünün tutuklu olduğu belirtildi.

Tokat'taki FETÖ/PDY'nin mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 16 kaymakam hakkında daha gözaltı kararı verildiği, zanlılardan üçünün tutuklu bulunduğu bildirildi. Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Getullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın mülkiye yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma genişletilerek devam ediyor. 100, 101 ve 102. dönem kaymakamlarına yönelik soruşturmada gözaltına alınan 84 kaymakamdan 44'ünün tutuklandığı ve 40'ının ise etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı olduğu belirtildi.

"99. dönem kaymakamlar imamı" olarak değerlendirilen ve FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullanan Faruk kod adlı M.G. ile "bayan kaymakamlar ve kaymakamların eşlerinin imamı" olduğu öne sürülen karısı N.G. de gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında M.G. ile İçişleri ile diğer bakanlıklardan üst düzey 17 yönetinin irtibatlı olduğu belirlendi. Soruşturma çevçevesinde 16 kaymakam hakkında daha gözaltı kararı verildiği, bunlardan üçünün tutuklu olduğu belirlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın mülkiye yapılanması soruşturmasında Kayseri'de gözaltına alınan eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe ve eşi Z. Güntepe'nin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *