» 
»
 

FETÖ'nün Ege Bölgesi'nde yeni yapılanması ortaya çıkarıldı: 114 gözaltı

Yeniden yapılanmaya çalıştığı belirlenen FETÖ'ye yönelik İzmir merkezli 4 ilde operasyon gerçekleştirildi. Yeni bir kriptolu program kullandıkları tespit edilen toplam 114 kişi ise gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Ege Bölgesi'nde yeniden yapılanmaya çalıştığının tespit edilmesi üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince İzmir merkezli olarak 4 ilde operasyon düzenlendi. İzmir, İstanbul, Muğla ve Aydın'da düzenlenen operasyonlarda önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlarda aralarında FETÖ'nün sözde Ege Bölge İmamı olduğu öne sürülen 37 yaşındaki N.K'nın da bulunduğu 114 kişi gözaltına alındı. Bir grup örgüt üyesi ise İzmir'in Bornova ilçesinde toplantı halindeyken yakalandı.

ALTIN ŞEHİR EYALETİ ADI ALTINDA YENİ YAPILANMA

FETÖ'nün Ege Bölgesi'nde yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında sözde "Altın Şehir Eyaleti" adında örgütlenmeye gittiği ve şubat ayı itibariyle faaliyetlerini sürdürdükleri belirlendi. Örgütü ayakta tutarak dağılmaları önlemek için "yardım" adı altında para topladıkları, tutuklu bulunan FETÖ mensuplarıyla irtibata geçtikleri ve ramazan ayı boyunca yoğun faaliyet içerisinde oldukları iddiaları yer aldı.

FETÖ'NÜN YENİ KRİPTOLU HABERLEŞME PROGRAMI

ByLock'un deşifre olmasının ardından örgüt mensuplarının kendi aralarında haberleşmek için yeni bir kriptolu program kullandıklarının tespit edildiği belirtilirken, program hakkında herhangi bir detay verilmedi. Önceden hakkında yakalama kararı bulunan sözde Ege Bölge İmamı N.K'nın ise saklandığı evden kaçmak istediği sırada yakalandığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *