» 
»
 

FETÖ'yü kullanarak yaşlı kadının 30 bin TL'sini çaldılar!

Yaşlı kadın, kendisini arayan ve savcı olarak tanıtan dolandırıcıların FETÖ'cülerin kimliğini kullandıklarını söylemesi yalanına inanıp, 30 bin TL değerinde olan ziynet eşyalarını kaptırdı.

Bursa'nın Yıldırım İlçesi'nin Erikli Mahallesi'nde oturmakta olan 62 yaşındaki Sevim Altun dolandırıcılar tarafından dolandırılarak 30 Bin TL değerindeki ziynet eşyasını kaptırdı. Meydana gelen olayda, Sevim Altun'u arayan dolandırıcı kendisini emekli polis memuru olarak tanıttı. Telefonda, Altun'a ait kimlik numarası ve adres ile bir kadının hırsızlık yaptığı ihbarını aldıklarını, FETÖ'cülerin onun kimliğini kullandıklarını söyledi. Bunun üzerine yaşlı kadın panik oldu ve ne yapacağını sordu. Telefondaki dolandırıcı ona, evindeki para, ziynet eşyası ne bulursa vermesi gerektiğini, hırsızlık olayının ancak böyle aydınlatılabileceğini söyledi.

Bir süre geçmesinin ardından yaşlı kadının telefonu tekrar çaldı ve telefondaki dolandırıcı kendisini savcı olarak tanıttı. Kadını, sokağın köşe başında beklediğini kadının evine geleceğini ve geldikten sonra da kapısını kimseye açmaması gerektiğini söyledi. Evine gelen dolandırıcı kadına, 4-5 gündür takipte olduğunu, kimlik numarası ile hırsızlık yapıldığını, FETÖ'cülerin bu işte parmağı olduğunu ve kadının korkmaması gerektiğini söyledi. Kendisinin bu işi biran evvel çözeceğini söyledi ve kadının ziynet eşyalarını alarak oradan ayrıldı.

Mahalleye yabancı olan dolandırıcı ilk geldiği sıralarda yaşlı kadının evini çocuklara sordu. Çocuklar yaşlı kadını neden aradığını sordu ancak dolandırıcı kendisini polis olarak tanıttı. Çocuklardan biri annesine yaşlı kadının dolandırılacağını söyledi. Fakat küçük çocuğun söylediğine kimse kulak asmadı. Kadının evinden çıkan dolandırıcıyı çocuklar takibe aldı. Sonrasında çocukların takip ettiğini anlayan dolandırıcı onlara bağırdı. Bunun üzerine dolandırıcılık olayı anlaşıldı ve polis ekiplerine ihbar yapıldı.

Kadının evine gelen polis ekipleri kadının dolandırıcının eşgalini vermesiyle çevrede arama başlattı. Çocukların da tarifleri üzerine dolandırıcının güzergâhı üzerindeki güvenlik kameraları kontrol edildi. Dolandırıcı 2 kişinin elinde çanta ile taksiye binip kaçtığı görüntüleri üzerine Sevim Altun dolandırıldığını anladı ve fenalık geçirdi. Polis ekipleri şahısların bindiği taksi şoförü ile irtibata geçti ve dolandırıcıların kalabilecekleri otelle araştırılmaya başlandı. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *