» 
»
 

Fetullah Gülen’in kitapları, CD ve DVD’leri yasaklandı

Dijital ortamda hazırlanan CD, DVD ve diğer elektronik materyaller dahil olmak üzere, FETÖ elebaşı Gülen’in yazdığı kitaplar artık basılıp dağıtılamayacak, satılamayacak.

Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’nin verdiği karara göre artık Fetullah Gülen’in yazdığı kitaplar, hazırlanan CD,DVD ve diğer elektronik materyallerin basımı, dağıtımı ve satışı yasaklandı. Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün talebi üzerine başlattığı soruşturma kapsamında Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, Savcı Sayar’ın talebini kabul ederek tüm bu materyallerin basım, dağıtım ve satışının yasaklanmasına hükmetti.

Savcı Sarıyar, 15 Temmuz günü Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın öngördüğü düzeni, cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırma girişiminde bulunan FETÖ/PDY’nin elebaşısı olduğu yönündeki suçlama ile Fetullah Gülen hakkında Ankara ve İstanbul başsavcılıklarınca yürütülen soruşturmada, halk üzerinde din adamı kisvesi altında örgüte eleman kazandırmak maksadıyla yazdığı değerlendirilen 672 kitap, CD, DVD ve diğer elektronik materyallerin Terörle Mücadele Yasası kapsamında suç oluşturabileceğini belirtti.

Basın Kanunu’na göre Gülen tarafından yazılan kitapların basım, dağıtım ve satışının yasaklanmasını, elde edilen kitap, CD, DVD ve diğer elektronik materyallere el konulmasını talep eden Savcı Ertuğrul Sarıyar’ın talebini kabul eden Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği tüm bu kitap ve materyallerin basım, dağıtım ve satışının yasaklanmasına hükmetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *