» 
 

Fi dizisi puhutv'de oyuncu kadrosu ve hikayesi ile göz doldurdu

Bir süredir merakla beklenen Fi dizisi puhutv'de izleyici ile buluştu. Fi, Çi, Pi üçlemesinden uyarlanan dizinin galası ise puhutv ve Vodafone Red ev sahipliğinde Volkswagen Arena'da gerçekleşti.

Oyuncu kadrosu ve hikayesiyle oldukça dikkatleri çeken Azra Sarızeybek Kohen'in üçlemesi Fi, Çi, Pi serisinden uyarlanan Fi dizisi ilk 3 bölümü ile puhutv'de yayına alındı. Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsur, Berrak Tüzünataç ve Büra Develi gibi isimlerin başrollerinde olduğu Fi galasında oyuncu kadrosu, televizyon ve yayıncılık sektörlerinin önde gelen isimleri ve Türkiye'de faaliyet gösteren global dijital şirket temsilcileri bir araya geldi.

Gecede konuşma yapan Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, Türkiye'nin ilk ücretsiz orijinal online dizisi Fi'yi seyirciyle buluşturmanın mutluluğunu duyduklarını dile getirdi. Dizinin hem sektör hem de izleyiciler için kuralları değiştirecek güçte olduğunu belirten Yerdelen, puhutv'nin Doğuş Yayın Grubu'nun televizyonculuk alanındaki deneyim ve desteğinin dijital alanda uzman, genç ve dinamik ekibin buluşması ile ortaya çıktığını kaydetti.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise Türkiye'nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla çalıştıklarını ve bu kapsamda Türkiye'nin ilk online ücretsiz dizisi Fi'nin izleyicilerle buluşmasında Vodafone Red olarak katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Fi dizisinin hızla dijitalleşen televizyon ve eğlence dünyasının ulaştığı ve ulaşacağı boyutları göstermesi bakımından önemli bir örnek olduğunu belirten Aksoy, kota tüketimi kaygısı duyan Vodafone Red'lilere yeni ürünleri ile interneti harcamadan kaygısızca Fi dizisini izleyebilecekleri mesajnı verdi.

Ay Yapım'ın yapımını üstlendiği Fi Azra Sarızeybek Kohen'in romanından uyarlandı ve Nüket Bıçakçı tarafından senaryolaştırıldıç Yönetmen koltuğunda Mert Baykal 'ın oturduğu Fi, tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek süregelen yaşama karşı dik duranların hikayesini anlatıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *