» 
 

Fikirtepe'de yapılacak kentsel dönüşüm projesi 2 yıla kadar tamamlanacak

Çevre ve Şehrcilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklamalarda Kadıköy Fikirtepe'de yapılacak kentsel dönüşümün 2 sene içerisinde tamamlanacağı haberini verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki'nin Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabire yaptığı açıklamalarda, 4 seneden fazladır sürmekte olan Fikirtepe kentsel dönüşü projesinin hızlandırılması için gerekli talimatları verdiğinin altını çizerek,geçtiğimiz günlerde Fikirtepe Platformu yetkilileri ile İstanbul'da bir görüşme yaptığını belirtti.

Kentsel dönüşüm sürecinde incelemeler yaptığını belirten Özhaseki, Fikirtepe'de sorunların en süratli bir biçimde çözülmesi amacı ile harekete geçildiğini, bunun için de bakanlıkta bir grup kurduklarını, bakanlıktan da desteğin geleceğini bildirdi. Ayrıca, bu kentsel dönüşüm sürecinde, vatandaşların, arsa sahiplerinin ve müteahhitlerin iyi niyetli olmalaı gerektiğini belirtti.

2 sene içerisinde tamamlanacağı haberini veren Mehmet Özhaseki, Fikirtepe'nin ayağa kalkabilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ve büyük uğraşlar verdiklerini, Fikirtepe'deki sorunların çözülebilmesi için bir grup kurulduğunu ve grup sayesinde arkadaşların detaylı çalışmaları gerçekleştireceğini dile getirdi. Ayrıca bir adada üçte iki çoğunluğa ulaşılıyorsa müteahhitlerin harekete geçmeleri gerektiğini, ulaşamayan ve mali sıkıntı çeken müteahhit varsa da hakların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından devralacağını belirtti. Bölgedeki vatandaşların, arsa sahiplerinin ve müteahhitlerin mağdur edilmeyeceğini ve anlaşmazlıkların önüne geçileceğini bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *