» 
»
 

Filipinler'de turistik otele terör saldırısı

Filipinler'in başkenti Manila'da turistik bir otele saldırı düzenlendi. Saldırıyı DAEŞ bağlantılı bir örgütün üstlendiği belirtiliyor

Filipinler'de yaşanan olaya göre, Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı yakınlarında bulunan  Resorts World Manila adlı turistik otel kompleksinde silah sesleri gelmesiyle olay yerine polis ekiplerinin sevk edildiği belirtildi.
Yerel basında yer alan ifadelere göre, olayda yaralananlar olduğu ancak kaç kişinin olaydan etkilendiği konusunda henüz bir bilginin gelmediği bilgisi paylaşıldı.

Otelde görevli olan bir çalışanın basın mensuplarına vermiş olduğu bilgide, otelin ikinci katında maskeli bir kişinin konuklara ateş ettiğini söylediği aktarıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde olduğu bilinen, dünyanın birçok yerinde terör örgütlerinin paylaşımlarını kontrol altına alarak takip eden İnternet Güvenlik İzleme Servisinin yapmış olduğu açıklamada, DAEŞ ile bağlantılı bir örgütün saldırıyı üstlendiğini ajanslara duyurdu.

Turistik otelin resmi sosyal medyadan yapıldığı söylenen açıklamada, "Resort World Manila, kimliği belirlenmeyen bir kişinin konukların olduğu bölüme doğru ateş açtığı ihbarları üzerine giriş çıkışlara kapatılmıştır. Şirketimiz, tüm çalışanların ve misafirlerin güvenliğini sağlamak için emniyet yetkilileriyle yakından çalışıyor. Bu zor zamanlarda dualarınızı bekliyoruz." Mesajını paylaştığı öğrenildi.

Ülkenin Ordu sözcüsü,  bölgenin çember altına alındığını ve yaşanacak gelişmelerin takip edildiğini aktarırken, emniyet yetkililerinden bir açıklama yapılmadığı söyleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *