» 
»
 

Film gibi! Cezaevi firarisi çift, bebeklerini satarken yakalandı

İzmir'de bulunan özel bir hastanede, yeni doğan bebeğini para karşılığı başka bir aileye sattığı iddia edilen cezaevi firarisi çift, yapılan operasyonla kıskıvrak yakalandı.

İddialara göre, İzmir'de cezaevinden kaçan Z.Ç. isimli kadın ile dini nikahlı eşi B.T., yeni dünyaya gelecek olan bebeklerini bir iş adamına ve eşine sattı. Z.Ç. iş adamının eşinin kimliği ile hastaneye yatıp, doğan bebeğini kendi elleriyle verdi. İzmir Jandarma ekipleri, bebeği satan aileyi ve alan aile ile aracı olan şüphelileri 2 günde olayı çözerek yakaladı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Dikili İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, cezaevi firarisi olan adam B.T. ile yine cezaevi firarisi olan dini nikahlı eşi Z.Ç'yi, Dikili İlçesi bölgesinde bulundukları ve yeni dünyaya gelen çocuklarını para karşılığında saatıkları yönünde bilgi edindi. Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyon sonucunda B.T. ile Z.Ç. geçtiğimiz 16 Kasım tarihinde yakalandı.

JANDARMA OLAYI 2 GÜNDE ÇÖZDÜ

Araştırmanın derişleştirilmesi ile jandarma istihbarat ekipleri, cezaevi firarisi olarak aranan Z.Ç.'nin İzmir İl merkezinde olan bir özel hastanede 14 Kasım günü G.G. isimli kadının kimliğim ile doğum yapmak için yatış yaptığı belirlendi. Z.Ç.'nin doğum masrafları yaklaşık bin 500 lirayı ise kimlik bilgileri ile yatış yaptığı G.G. ve eşi A.G. tarafından karşılandığı tespit edildi. Z.Ç.'nin G.G.'ymiş gibi hastanede doğum yapmasından dolayı doğum belgesinin G.G. adına nüfus cüzdanı çıkarttıkları belirlendi. Çocuk sahibi olmayan iş adamı A.G. ile eşi G.G., ailelere aracılık yaptığı ve doğum yaptığı esnada Z.Ç.'ye refakatçilik yaptığı tespit edilen K.A., jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyon sonucunda doğan bebekle birlikte aynı günün gecesinde jandarma ekiplerince yakalandı.

ÇOCUĞUN SOY BAĞINI DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞAN AİLE SERBEST

Cezaevi firarisi olarak aranan Z.Ç. ile B.T.'nin çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmalarına karar verildi. Çocukları olmayan ve iddialara göre bu nedenle Z.Ç.'nin bebeğini satın alan işadamı A.G. ile eşi G.G.'nin ifadelerinde çocuk karşılığında aileye ne kadar para verdiği konusunda susma haklarını kullandıkları bilgisi alındı. Doğan çocuğun soy bağını değiştirmek suçundan G.G., A.G. ve refakatçi olan K.A. ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *