» 
 

Fındık satış fiyatı rakamlarında beklenmedik düşüş

Fındık kilogram satış fiyatları eksilen bir ivme ile düşmeye devam ediyor. Geçen hafta serbest piyasada 12 liradan işlem gören işlenmiş kabuklu fındık 11,25 liradan satışa sunuluyor.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bugün borsada 11,25 lira olarak açıklanan fındık fiyatı nedeni ile yaşadığı üzüntüyü dile getirerek sezonda 15 lirayı gören fındığın satış rakamlarının yaklaşık bir aylık gibi bir süreden bu yana sürekli düştüğünü ifade etti.

Serbest piyasanın bu konu hakkında önemli bir çalışma yaparak bu düşüşe bir dur denmesi gerektiğine dikkat çekerek, yetkili kurumlardan konu ile ilgili tatmin edici bir açıklama beklentisi içerisinde olduğunu vurguladı. Şuan ki satış rakamlarının kabul edilir olmadığını da belirten Soydan, konuya duyarsız kalmayacaklarını söyledi.

Başkanı Arslan Soydan, fındık üreticilerine bu fiyattan ürünlerini satışa sunmamalarını için çağrısda da bulundu. Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt de fındık satış fiyatlarındaki düşüşe bir anlam veremediklerini, fındık fiyatlarına hükümetin müdahale etmesini istediklerini dile getirdi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *