» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı 91. gününde 93 DEAŞ hedefi ateş altında

Terör örgütü DEAŞ'a ait olduğu bildirilen 93 hedefin ateş altına alındığı Fırat Kalkanı Harekatı 91. gününde devam ediyor. TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre teröristlerin kullandığı barınma yerleri ve komuta-kontrol sistemleri imha edildi.

91. gününde devam eden Fırat Kalkanı Harekatında başta DEAŞ olmak üzere DEAŞ ve diğer terör örgütlerinin ortaya çıkardığı tehdidi bertaraf etmek ve hudut güvenliğini arttırmak için koalisyon güçlerine destek amaçlı yürütülen operasyonlar devam ediyor. 24 Ağustos'ta başlatılan harekat kapsamında 93. hedefin ateş altına alındığı bildirildi.

Muhalif unsurlardan oluşan özel kuvvet gruplarının dün El Bab'ı kuzeyden ve güneyden kuşatılmasına yönelik Karadağ bölgesinde yaptıkları hazırlıklar devam ederken, çatışmalar sırasında bir muhalifin yaralandığı bilgisi ulaştı. Terör örgütü DEAŞ'a ait olduğu belirlenen hedefler ateş altına alınarak, teröristlerin barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta ve kontrol tesislerinin yanı sıra silah ve araçları da imha edildi.

Sınır hattında keşif ve gözlem faaliyetleri devam ederken, koalisyon güçleri hava harekatı düzenlemedi. Harekatın başlangıcından bu yana muhalif unsurlar ise 1800 kilometrekarelik bir alanda kontrol sağladı ve 30 el yapımı patlayıcıyı imha etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *