» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı son durum: 65 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 153. gününde 194 DEAŞ hedefinin vurulduğunu, 65 teröristin ise etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

153 gündür devam eden Fırat Kalkanı Harekatında son durum hakkında gelen bilgilere göre havadan ve karadan TSK ve koalisyon ülkelerine ait uçaklar tarafından 214 hedefin imha edildiği, 65 teröristin ise öldürüldüğü öğrenildi. Ayrıca harekatta 25 adet el yapımı patlayıcının ve 12 mayının da kontrollü şekilde imha edildiği bilgisi paylaşıldı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın verdiği bilgilere göre, 194 DEAŞ hedefi, hedef tespit vasıtaları ile tespit edildikten sonra barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları atış yapılarak baskı altına alındı. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar ise Bab ve Bzagah bölgelerinde 14 DEAŞ hedefine hava harekatı düzenledi ve 6 karargah binası, 7 barınma yeri ve 1 bombalı araç imalathanesi imha edildi.Tadif, Abu Jabbar ve Uvayshiyah bölgelerine ise koalisyon hava unsurlarınca 3 hava harekatı düzenlendi ve silahlı 2 İHA atışı ile 1 tank, 1 silahlı araç, 3 araç ve 1 havan imha edildi.

65 DEAŞ mensubu gün içindeki harekat kapsamında tespit edilerek etkisiz hale getirildi. Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz ise DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde 25 el yapımı patlayıcı ile 12 mayını imha etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *