» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 1 asker şehit oldu

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları ile bölücü terör örgütü üyeleri arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 asker ise hafif olarak yaralandı. Öte yandan çatışmada 18 terörist etkisiz hale getirildi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda Rai'nin doğusunda yer alan ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) kontrolünde olan Ziyara meskun mahalline bölücü terör örgütü DAEŞ tarafından yapılan sızma girişimi sonucu, bölgede bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları ile teröristler arasında yaşanan çıkan çatışmada 18 terörist etkisiz hale getirildi. Meydana gelen çatışmada 1 asker şehit oldu ve 3 asker ise hafif yaralandı.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında yerleri tespit edilen 75 DAEŞ terör örgütü hedefine 221 adet Fırtına, 14 adet tank ve 40 adet namlulu roketatar ile atış yapıldı. Terör örgütünün geçici barınma alanları, silah mevzileri ve iki araç tam isabet ile etkisiz hale getirildi. Öte yandan bölücü terör örgütü üyesi 18 terörist de etkisiz hale getirildi. Ayrıntılar gelmeye devam edecek...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *