» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatında 183. gün: 14 terörist etkisiz hale getirildi

110 terör örgütü DEAŞ hedefinin havadan ve karadan vurulduğu Fırat Kalkanı Harekatı'nın 183. gününde 14 teröristin de etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Suriye'nin kuzeyinde sınır güvenliğini artırmak, başta DEAŞ terör örgütü olmak üzere terör örgütlerinin meydana getirdiği tehdidi bertaraf etmek ve koalisyon güçlerine destek vermek için 183 gündür yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, El Bab'da büyük ölçüde kontrol sağlandı. Havadan ve karadan yoğun ateş desteği verilen muhalif unsurlardan oluşan özel gruplar, terör örgütü DEAŞ'ı El Bab'dan temizlemeye devam ediyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı topçu ve diğer destek vasıtalarıyla 89 DEAŞ hedefi vurularak barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar baskı altına alındı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ise 21 DEAŞ hedefine düzenlediği hava harekatında 18 barınma amaçlı bina, 2 cephanelik ve bir silahlı aracı imha etti. 14 terörist ise topçu atışlarıyla etkisiz hale getirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *