» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 32 DAEŞ'li öldürüldü

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyinde yer alan Bzagah ile El Bab bölgelerine düzenlenen hava harekatında, terör örgütü DAEŞ'e ait 21 hedef imha edildi. 32 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), tarafından Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki El Bab ile Bzagah bölgelerine düzenlenen hava harekatında, terör örgütü DAEŞ'e ait 21 hedef imha edildi. Gün içerisindeki çatışmalarda 32 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehditi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos 2016'da başlatılan harekat devam ediyor.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 136. gününde, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile El Bab'ın ele geçirilmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. Hedef tespit vasıtları ile terör örgütü DAEŞ'e ait 119 hedefin ateş altına alındığı ve teröristler tarafından kullanılan barınma yerleri, komuta kontrol tesisleri, silah mevzileri, silaj ve araçların baskı altında tutulduğu bildirildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından, Suriye'nin kuzeyindeki El Bab ve Bzagah'ta bulunan terör örgütü DAEŞ'e ait 21 hedefe hava hareakatı düzenlendiği ve DAEŞ mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, karargâh binaları, kontrol noktası ve silah ile araçların imha edildiği aktarıldı. Öte yandan gün içerisinde yaşanan çatışmalar ve atışlar sonucunda 32 DAEŞ'li teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *