» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'ndan acı haber: 1 şehit 7 yaralı

Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 89. gününde terör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirilen bombalı ve roketatarlı saldırı sonucunda 4 asker yaralandı. Meydana gelen kazada 1 asker şehit oldu ve 3 asker ise yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından DAEŞ başta olmak üzere bölücü terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak, koalisyon güçlerine destek olmak maksadı ile 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı harekatı, Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ile Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı ile BM'nin DAEŞ'la mücadeleye yönelik aldığı kararlar çerçevesinde sürdürülüyor.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 89'uncu gününde, DAEŞ terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen roketli, bombalı araçlı, mayınlı saldırılar sonucunda 3 asker yaralandı. 1 asker ise şehit oldu. Bab bölgesinin batısında yer alan Al Azrak meskun mahalinin güneyinde ise bombalı araçla yapılan intihar saldırısında 2 uzman erbaş hafif şekilde yaralandı. Numan bölgesinde meydana gelen kaza sonucunda 1 askerimiz de şehit olmuştur.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *