» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'ndan acı haber geldi!

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), Fırat Kalkanı Harekatı'nın 84'üncü gününde, gün içerisinde meydana gelen çatışmalarda 2 muhalifin şehit olduğunu ve 7 muhalifin ise yaralandığını açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, TSK tarafından, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehditi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek amacı ile, 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı'nda ülkenin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51'inci maddesinde bulunan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM'nin DAEŞ terör örgütü ile mücadeleye yönelik aldığı kararlar çerçevesinde sürdürüldüğü belirtildi.

Karadağ sektöründe, karadan sağlanan ateş desteği ile Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından Havzan meskûn mahalinde, 2'inci Komd. Tabur Görev Kuvveti 3'üncü Komd. Bl. Timi tarafından Şuvayhat Şadır ve Başgün meskûn mahallerinde büyük ölçüde kontrol sağlandığı, tam kontrol sağlanmasına yönelik ise mayın ve EYP temizliği faaliyetlerinin devam ettiği kaydedildi.

Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 84'üncü gününde, gün içerisinde yaşanan çatışmalarda ise 2 Muhalifin şehit olduğu, 7 Muhalifin ise yaralandığının altı çizilerek, destek sağlayan unsurlara zayiat ve hasarın meydana gelmediği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *