» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'ndan acı haber geldi: şehit ve yaralılar var

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda, DAEŞ'a ait içlerinde silah depolarının da yer aldığı 208 hedef imha edildi. Öte yandan El-Bab'da Türk askerine düzenlenen saldırıda 1 asker şehit oldu, 5 asker ise yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Suriye'nin kuzeyindeki bölücü terör örgütlerinin yarattığı tehditi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacı ile 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı'nın devam ettiği belirtildi. Fırat Kalkanı Harekâtı'nda bölücü terör örgütü DAEŞ'a ait içlerinde silah depolarının da yer aldığı 208 hedef imha edildi.

Öte yandan Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 118'inci gününde, El-Bab operasyonunu yürüten Türk askerlerine saldırı yapıldı. Fırat Kalkanı Harekâtı sırasında Helep'in El-Bab bölgesinde yaralanan askerlerden 1'i şehit oldu ve 5'i ise yaralandı. Yaralı askerlerin Kilis Devlet Hastanesi'ne geldiği belirtiliyor.

11 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Harekâtın 118'inci günündeki çatışmalarda DAEŞ üyesi 11 terörist etkisiz hale getirildi. Muhalif unsurlardan ise 4 kişi yaralandı. DAEŞ terör örgütünün El-Bab'taki bombalı araç saldırısında Özgür Suriye Ordusu unsurlarına destek sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir personeli şehit oldu.

Harekat kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerince terör örgütü DAEŞ'a ait 156 hedef imha edildi. El-Bab'a Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçakları tarafından hava harekatı düzenlendi. Jetler, içlerinde DAEŞ'in barınma yerlerinin ve silah depolarının da yer aldığı 52 hedefi imha etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *