» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatından acı haber!

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) Fırat Kalkanı Harekatının 79'uncu gününde, gün içerisinde çıkan çatışmalarda, 4 muhalifin şehit olduğunu ve 7 muhalifin ise yaralandığını bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Grubunca karadan yoğun ateş desteği ile Mare ve Rai sektörlerinde kontrolün sağlandığı belirtildi. Ancak gün içerisinde meydana gelen çatışmalarda 4 muhalifin şehit olduğu ve 7 muhalifin ise yaralandığı vurgulanarak, destek sağlayan unsurlara herhangi bir zayiat yada hasar meydana gelmediği, 2 DAEŞ militanının etkisiz hale getirildiği ve bomba yüklü bir aracın imha edildiği kaydedildi.

Muhalif unsurları tarafından Fırat Kalkanı Harekatının başlangıcından bu yana 186 meskun mahalde sağlanan kontrolün devam etmekte olduğu belirtildi.

Öte yandan hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 92 DAEŞ terör örgütü ve 1 BTÖ hedefine ateş destek vasıtaları ile ateş yapılarak DAEŞ ve BTÖ mensubu teröristler tarafından kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri ve silah ile araçlarının da etkisiz hale getirildiği açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *