» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 139. gününde 48 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından Suflaniyah, Bzagah, Zammar ve Amiyah'ta yer alan 23 DAEŞ terör örgütü hedefi imha edildi. Harekat kapsamında 48 DAEŞ mensubu terörist etkisiz hale getirildi.

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik süren Fırat Kalkanı Harekatı'nda terör örgütü DAEŞ üyesi 48 terörist etkisiz hale getirildi ve 23 hedef imha edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehditi bertaraf ederek huduf güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan harekatın devam ettiği belirtildi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 139. gününde, muhalif unsurların el Bab'ın kontrol altına almaya yönelik düzenlediği harekat yoğun ateş desteği ile sürdürüldü. Harekatta, tespit edilen 246 DAEŞ hedefine atış yapılarak terör örgütü üyeleri tarafından kullanılan barınma yerleri, komuta kontrol tesisleri, savunma mevzileri, silah ve araçlar baskı altına alındı.

Türk Hava Kuvvetleri tarafından Suflaniyah, Bzagah, Zammar ve Amiyah'taki 23 DAEŞ terö örgütü hedefine yönelik gerçekleştirilen hava harekatında, 10 savunma mevzisi, 10 barınma yeri ve 3 karargah binası imha edlidi. Gün içerisinde karadan ve havadan icra edilen harekatta, 48 DAEŞ üyesi terörist etkisiz hale getirildi. DAEŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde, muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 3 EYP imha edildi. Haekat kapsamında bugüne kadar çoğu tuzaklanmış halde 2 bin 820 el yapımı patlayıcı ile 43 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *