» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 140. gününde TSK'dan açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatının 140. gününde 340 DAEŞ terör örgütü hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapıldığını belirtti. Gün içerisinde, havadan ve karadan sağlanan harekat kapsamında ise 19 DAEŞ örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 140. gününde açıklama yapan Türk Silahlı Kuvvetleri, 340 DAEŞ terör örgütü hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapıldığını bildirdi. Gün içerisinde yaşanan karadan ve havadan icra edilen harekat kapsamında 19 DAEŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği, 3 havan, 3 silahlı araç ve 1x57 mm top montelli aracın imha edildiğini belirtti.

Yapılan açıklamada, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Bab'ın ele geçirilmesine yönelik planlı harekatın icrasına devam edildiğinin altını çizerek, hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 340 DAEŞ terör örgütü hedefine ateş destek vasıtaları ile atışlar yapılarak, DAEŞ terör örgütü mensupları tarafından kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alındığı ifade edildi.

Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından, Bzagah, Bab ve Suflaniyah bölgelerinde bulunan 27 DAEŞ terör örgütü hedefine yönelik düzenlenen hava harekatı sonucunda barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri ve silah ile araçların imha edildiği aktarıldı. Gün içerisinde karadan ve havadan icra edilen harekat kapsamında 19 DAEŞ terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiğinin altı çizilerek, 3 silahlı araç, 3 havan ve 1x57 mm top montelli aracın imha edildiği bilgisi verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *