» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 162'nci gününde TSK'dan açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 162'nci gününde terör örgütü DAEŞ'e ait 23 hedef vuruldu ve 14 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, DAŞE başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehditi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacı ile 24 Ağustos tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 162'nci gününde muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet grupları tarafından bölgedeki teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik yürütülen ve hedef tespit vasıtları ile velirlenen 163 DAEŞ hedefi ateş altına alındı.

Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından Bzagah ve El Bab bölgelerinde tespit edilen 23 DAEŞ hedefine yönelik hava harekatında barınak olarak kullanıldığı değerlendirilen 21 bina, bir bombalı araç ve bir karargah binası imha edildi. Düzenlenen hava harekatında 14 DAEŞ terör örgütü üyesi etksiiz hale getirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *