» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 169'uncu gününde acı haber geldi: Şehit ve yaralılar var

Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı devam ederken, El Bab'ta DAEŞ unsurlarının saldırısında 2 asker şehit oldu ve 15 asker ise yaralandı. Yaralanan askerler tedavi için Kilis'e sevk edildi. Şehit askerler ise helikopter ile Gaziantep'e getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 8 Şubat 2017 tarihinde sabah saatlerinde DAEŞ terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında süren çatışmalar sırasında 2 askerin şehit olduğunu ve 15 askerin ise hafif şekilde yaralandığını bildirdi.

TSK tarafından yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 8 Şubat 2017'de sabah saatlerinde DAEŞ terör örgütü ile süren çatışmalar sırasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş ve 15 silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralılar hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz." denildi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda terör örgütü DAEŞ mensupları ile yaşanan çatışmada şehit olan 2 askerin Türk bayrağına sarılı cenazeleri, helikopter ile Gaziantep'e getirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *