» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 45. gününde TSK'dan açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Fırat Kalkanı Harekatı'nın 45. gününde toplamda 49 DAEŞ hedefine 278 atış yapıldığını, çıkan çatışmada ise 9 muhalifin şehit olduğunu, 32 muhalifin yaralandığını bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 45. günü olan 07 Ekim 2016 günü saat 07.00'a kadar meydana gelen gelişmelerle ilgili açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada, Azaz-Rai sektöründe, muhaliflerin oluşturduğu Özel Görev Kuvvet Grubunca, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle Rai güneybatısında bulunan Aktarin mahallinde büyük ölçüde güvenliğin sağlandığı ve ara ara DAEŞ unsurları ile temasın yaşandığı, düşük yoğunluklu çatışmalar ile RYP temizliği faaliyetlerinin devam ettiği belirtildi.

Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 9 muhalifin şehit olduğunu, 32 muhalifin yaralandığını, TSK unsurlarında herhangi bir hasar meydana gelmediği vurgulanarak, muhalif unsurlarınca, harekatın başlangıcından bu yana yaklaşık 1010 km2'de kontrolün sağlandığı, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla belirlenen 49 DAEŞ TÖ hedeflerine, 153 Fırtına, 116 adet ÇNRA ve 9 adet Tank atışının yapıldığı ifade edildi. DAEŞ terör örgütüne yönelik muhtelif çaptaki terörist gruplar, silah mevzileri ve geçici barınaklar şeklinde hedefler tam isabetle yerle bir edildiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *