» 
»
 

Fırat Kalkanı Harekatının 55. gününde TSK'dan açıklama

Türk Silahlı Kuvvetli (TSK), Fırat Harekatının 55. gününde 70 DAEŞ terör örgütü hedefine, ateş destek vasıtaları ile atış yapıldığı açıklandı. Gün içerisinde meydana gelen çatışmalarda ise çok sayıda DAEŞ mensubunun etkisiz hale getirildiği ve 9 muhalifin şehit olduğu, 24 muhalifin yaralandığı bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, TSK tarafından DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi ortadan kaldırmak amacıyla, hudut güvenliğini artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek amacıyla, 24 Ağustos 2016'da başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın ülkenin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve Birleşmiş Milletler'in bölücü terör örgütü DAEŞ'la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürüldü vurgulandı.

Azaz-Rai sektöründe, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Mare doğusunda bulunan dokun meskûn mahalde (İhtimalat, Suran, Tulaylin, Dabık, Havar En Nahr, Rasm Al Ward, Asanbul, Hamidiye ve Salihiye) kontrolü sağlandığına dikkat çekilerek kontrol altına alınan bölgelerde güvenlik güçlerinin mayın ve el yapımı patlayıcı temizleme faaliyetlerinin devam ettiği belirtildi. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda ise çok sayıda DAEŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Fırat Kalkanı Harekatı'nın 55. gününde yapılan açıklamada 9 muhalifin şehit olduğu ve 24 muhalifin ise yaralandığı bildirildi. Öte yandan muhalif unsurlarında, harekâtın başlangıcından bu yana 146 meskûn mahalde 1.220 kilometrekare civarında kontrolün sağlandığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *