» 
»
 

Fırat Kalkanı'nın 146'ncı gününde 18 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 146'ncı gününde, terör örgütü DAEŞ'e ait 180 hedef ateş altına alındı ve 18 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 146'ncı gününde, terör örgütü DAEŞ'e ait 180 hedef buruldu ve 18 terörist etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı kuvvetleri'nden yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos tarihinde başlatılan harekat devam ediyor.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 146'ncı gününde terör örgütü DAEŞ'e ait barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlardan oluşan 180 hedef Fırtına obüsü, çok namlulu roketatarlar ve tanklarla ateş altına alındı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait savaş uçakları ile El Bab bölgesindeki 8 DAEŞ terör örgütü hedefine yönelik düzenlenen hava harekatında 5 bina, 1 karargah binası ve 2 bombalı araç imha edildi. Gün içerisinde karadan ve havadan icra edilen harekat kapsamında toplam 18 terörist etkisiz hale getirildi. Patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından, DAEŞ'ten temizlenen bölgelerde muhaliflere sağlanan destek kapsamında 6 EYP imha edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *