» 
»
 

First Lady Obama'dan ABD başkan adayı Trump'ın sözlerine tepki

Kadınlar hakkında sarf ettiği "edebe aykırı" sözler üzerine Michelle Obama sert tepki gösterdi. Obama, bu sözleri "iğrenç, zalim, acı verici ve korkutucu" olarak nitelendirdi.

ABD başkan adayı Donald Trump seçim turları sürecince sürekli dikkatleri üzerine çekecek konuşmalar yaptı. Müslümanlar hakkındaki sözleri nedeniyle oldukça eleştirilen Trump'ın kadınlar hakkındaki "müstehcen" sözlerine de tepkiler geldi. Bu konuşmasına tepki verenler arasında "first lady" Michelle Obama da yer aldı. Obama, Trump'ın sözlerini "İğrenç, zalim, acı verici ve korkutucu" şeklinde nitelendirdi.

Hillary Clinton'un New Hampshire eyaletindeki seçim kampanyası sırasında ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama yaptığı duygusal konuşmada Trump'ın 2005'te kaydedilen bir videosuna değindi. Trump'ın kadınlar hakkında söylediği müstehcen ve kaba yorumlara değinen Obama, bu sözler karşısında derinden sarsıldığını söyledi.

Obama, "Bu seçimlerde hayatı boyunca ve seçim kampanyası sırasında kadınlar hakkında şoke edici ve aşağılayıcı şeyler söyleyen bir başkan adayımız var. Geçen hafta bu adayın kadınlara yönelik cinsel saldırısı hakkında böbürlendiğini gördük. Bir ABD başkan adayının kadınlara yönelik cinsel saldırısı hakkında böbürlendiğini söylediğime inanamıyorum." dedi.

Michelle Obama, Donald Trump'ın konuşmasının "acı verici ve iğrenç" olduğunu vurgulayarak "Sadece kadın olduğumuz için değil, aynı zamanda çocuklarını düşünceli ve saygılı bireyler olarak yetiştirmek isteyen ebeveynler olduğumuz için de acı verici. Ayrıca, ülkemizin liderinin temel insani terbiyeye sahip olması gerektiğini düşünen vatandaşlar olduğumuz için de acı verici." ifadelerini kullandı.

Michelle Obama, Trump'ın kadın bedeni hakkındaki "utanç verici" sözlerinin, kadınların zekasına da saygısızlık olduğunu belirtti ve "Bir kadına her şeyi yapabileceğine olan inanç çok zalimce ve çok korkutucu. İşin aslı bu aynı zamanda acı veriyor." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *