» 
»
 

Ford 400 bin aracını geri çağırma kararı aldı

Son bir yılda birçok arıza ve hata yada egzoz emisyon konularında yaşanacak sorunların önüne geçmek amacıyla 8 şirketin geri çağırmak zorunda kaldığı modellere, son olarak Ford'un Kuzey Amerika'da bulunan Transit model, 400 bin aracı da eklendi.

Geçtiğimiz aylarda birçok şirketin başına gelen, araç motorlarından yaşanan arızalar, elektronik aksamlarında üretim aşamasında yapılan hatalardan kaynaklı sorunlar yada egzoz emisyon süreçlerindeki hatalı ölçümler sonucunda son 1 yıl içinde, Porsche, Volkswagen, Audi, Mercedes, Opel, Kia, Honda, Hyundai’den sonra Ford şirketi de araçlarını geri çağırma kararı aldığını açıkladı.

ABD'li otomotiv devi Ford, Kuzey Amerika'daki 400 binin üzerinde aracını geri çağırdığını duyurdu. Ford'dan yapılan açıklamaya göre, şirketin Kansas City'deki fabrikasında Ocak 2014-Haziran 2017 tarihleri arasında üretilen Transit model kamyonet ve otobüslerdeki teknik bir arızadan ötürü bu araçların geri çağırıldığı bilgisi edinildi.

Şirketten yapılan açıklamada, söz konusu araçların 370 bininin Amerika Birleşik Devletleri’nde, 26 bininin Kanada'da ve 3 binden fazlasının da Meksika'da bulunduğu ifade edildi.

Transit modellerindeki teknik sorunlar nedeniyle herhangi bir kaza haberi gelmediğine yer verilen açıklamada, araçların hatalı parçalarının ücretsiz olarak değiştirilerek sahiplerine ulaştırılacağını duyurduğu belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *