Fotoğraf tutkunlarına büyük sürpriz Android7.0 Nougat'dan geliyor

Android 7.0 Nougat dün uygulama geliştiriciler için final sürümünde bazı yeni özelliklerden bahsetti, bu özellikler kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. Android 7.0 Nougat hakkında detaylı bilgiler haberimizde...

Geçtiğimiz gün uygulama geliştiricileri için yayınlanan Android 7.0 Nougat akıllı mobil telefonlar ile fotoğraf çekmeyi tutku haline getirecek olan yepyeni bir özellik işletim sistemine dahil edilmiş durumda. Bu özellik kullanıcıları oldukca memnun edecek gibi duruyor. Android 7.0 Nougat işletim sisteminde telefon üzerinde bulunan ses düğmeleri artık fotoğraf çekim esnasında çeşitli görevler sayesinde farklı işlevlerde kullanılabilecek. Android 7.0 Nougat için oluşturulan özelliklerde, dahili kamera uygulamasında ses düğmelerinin bulunduğu yerler kulanılarak pozlama ayarları ve zoom ayarları yapılabilecek.

Ancak bu özellik şimdilik Nexusserisi olarak bilinen, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, 9,  9G, Player, Pixel C ya da General Mobile 4G (Android One) cihazlarında kullanılabilecek. Büyük bir olasılık sonucunda ise 2016 yılında cihazlara kademeli olarak gelecek. Bu arada, Huawei P9 ve Samsung Galaxy Note 5 gibi cihazlarda yer alan stok kamera uygulamalarında varsayılan olarak gelen bu özellik, aslında Google sayesinde stok yazılıma bu zamana kadar dahil edilmemişti. Android 7.0 Nougat artık tüm telefonlarda kullanılabilecek. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *