» 
»
 

Fransa'da bir araç yayaların üstüne sürüldü

Fransa'dan gelen son dakika haberinde, otomobilini bir cami çıkışında bulunan kalabalığın üzerine sürerek ezmeye çalışan bir kişinin, polis tarafından sağ olarak yakalandığı bildirildi.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan banliyö bölgesindeki Creteil adı verilen bölgede, bir caminin önünde bulunan insanların üzerine doğru bir otomobilin sürüldüğü ve yayaları ezmeye çalıştığı aktarıldı. Saldırı girişimini yapan şahsın yakalandığı açıklanırken, Fransa Polisi’nden yapılan yazılı açıklamada, cami önünde yaşanan olay ile ilgili olarak ölen ya da yaralanan birinin olmadığı, olayı gerçekleştiren saldırganın yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.

Geçtiğimiz Pazar günü de, İngiltere'nin kuzeydoğusundaki Newcastle kentinde bir aracın, cami çıkışında bayramlaşan ve kaldırımda bulunan Müslümanlara çarpması sonucu 6 kişi yaralanmıştı. Olayın terör bağlantısı olup olmadığı halen araştırılmaya devam ediyor.

10 Haziran tarihinde ise, Amsterdam'daki bir tren istasyonunun önünde bir araç yayaları ezmişi, yaşanan olayda 5 kişi yaralanmıştı. Aracın sürücüsünün gözaltına alındığı saldırı Hollanda'da terör alarmına sebep olmuştu. Polis, olayda 5 kişinin yaralandığını ve aracın sürücüsünün gözaltına alındığını bildirmiş ancak olayın ayrıntıları hakkında net bir bilgi verilmemişti.


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *