» 
»
 

Fransa'da kanlı terör saldırısında 84 kişi öldü 100 yaralı

Gelen son dakika haberlerine göre, bu sene düzenlenen Bastille Günü kutlamaları felakete dönüştü. Promenade Des Anglais caddesinde 22:35 sıralarında Tunus uyruklu bir kişi terör saldırısında bulundu. İçlerinde çocukların da olduğu 84 ölü, 100 yaralı

Son dakika gelişmelerine göre, bir terör saldırısının kurbanı da Fransa oldu. Her sene düzenlenen Fransızların günü olarak nitelendirilen Bastille Günü kutlamarı kana bulandı. Fransa'nın Nice kentinin Promenade Des Anglais caddesinde yoğun kalabalığın arasına giren bir kamyon hunhanca önüne kattığı bütün insanları ezerek öldürdü. Korkunç terör saldırısında içlerinde çocukların da olduğu 84 kişi öldü. 50'si ağır 100 kişi de ağır yaralandı.

Dün akşam yerel saat 22:35 sıralarında France Nice'de yapılan Bastille Günü kutlamalarında korkunç bir olay meydana geldi. Müzik eşliğinde kutlamaları yapan vatandaşların arasına giren dev bir kamyon, 90 km hız ile yaklaşık 2 kilometre boyunca insanları ezerek ilerledi. İddialara göre kamyon sürücüsü insanları ezerken, yanındaki kişilerin de halka ateş açtığı söyleniyor.

Terör saldırısını düzenleyen teröristin 31 yaşında Tunuslu ve Nice'de yaşayan bir erkek olduğu ortaya çıktı. Ayrıca teröristin yakalanması sonrasında araçta yapılan incelemelerde çok sayıda bomba ve mühimmat olduğu da iddia ediliyor.

84 kişinin ölümüne neden olan terörist yakalandı. Ancak henüz hangi örgüte bağlı olduğu açıklanmadı. Yaşanan kanlı terör saldırısının ardında korkunç bir manzara vardı. Sokak ortasında kanlar içerisinde yatan 84 kişinin yakınları olay yerine akın etti. Bir görgü tanığı kamyonun gürültüsünü duyduklarını, silah sesine benzer bir ses duyduklarını ancak bu sesi havai fişek sesi sandıklarını dile getirdi.

Ülke genelinde alarm verildi ve güvenlik en üst düzeye çıkarıldı. Hayatını kaybedenlerin kimlik tespiti için çalışmalar devam ediyor iken, olay yeri güvenlik şeridi ile kapatıldı ve 200 metreden yaklaşmak yasaklandı.  Fransa'da 3 gün milli yas ilan edilecek ve bugün bayraklar yarıya indirilecek. Fransa'da düzenlenecek Caz festivali yaşanan terör saldırısından dolayı iptal edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *