» 
»
 

Fransa’da korkunç patlama! Yaralılar var

Son dakika… Fransa'nın kuzey kesiminde bulunan Flamanville nükleer santralinde patlama meydana geldi. Bölgede yaşanan patlama nedeni ile bölgede yaralıların bulunduğu bildirildi.

Yabancı basında yankı bulan haberlere göre, Fransız yetkililer tarafından yapılan çaıklamada patlamanın nükleer alan dışında meydana geldiği ve herhangi bir sızıntı olmadığını ifade edildi. Yerel yetkili tarafından Olivier Marmion AFP haber ajansına yapılan açıklamada, teknik anlamda önemli bir patlama meydana geldiğini ancak nükleer sızıntının söz konusu olmadığı bildirildi. 

Alınan bilgilere göre patlamanın meydana geldiği nükleer santral Manş Denizi kıyısında Cherbourg kentine 25 kilometre mesafede bulunuyor. Yerel basın, patlamada 5 kişinin hafif olarak yaralandığı bilgisini paylaştı.

Flamanville nükleer santralinde iki reaktörün her biri 1.300 MW kapasitesinde. 1980'li yıllarda inşa edilen nükleer santralin yerleşkesinde yeni bir rektörün inşa edildiği ancak patlamanın bu alanda gerçekleşmediği de bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *