» 
»
 

Fransa’da sığınmacılara karşı dev kayalarla önlem!

Fransa'nın en çok turist ve sığınmacı çeken şehri Paris'te, kendilerine geçici yaşam alanları oluşturmak için köprü altlarına çadır kuran sığınmacılara karşı dev kayalarla önlem alındı. Hükümet bu hareketinden dolayı sığınmacı örgütlerinden büyük tepki aldı.

AA tarafından servis edilen habere göre, kayalarla ayağı kapatılan köprünün hemen ilerisindeki mülteci merkezine kabul edilmeyen sığınmacılar köprü altlarına çadır kuruyordu. Bunun önüne geçemeyen belediye yetkilileri sığınmacıların o bölgeye çadır kurmasını engellemek için köprü altına kayalar yerleştirdi.

Konulan kayalar ile ilgili yazılı açıklama yapan sığınmacı örgütü "Solidarite Migrants Wilson", yapılan hareketi kesinlikle kabul edilemez bulduklarını ifade ederek daha önce de aynı bölgede sığınmacılara yemek dağıtırken tehdit edildiklerini ve engellenmeye çalışıldıklarını bildirdi.

Solidarite Migrants Wilson, engellemelere ve konulan kayalara rağmen kalacak hiçbir yeri olmamasından dolayı kayalar arasında uyumaya çalışan sığınmacılar olduğunun altını çizerek hem mülteci merkezine giriş yapmak için bekleyen hem de bölgedeki çaresiz sığınmacılar için yemek dağıtımına devam edeceğini kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *